Eğitim İşbirlikler

1. D_MARİN

 

2.BORUSAN Eğitici Eğitimi Projesi

“Mavi Kuşak Hareketi- İstanbul Boğazı Projesi” ve “Küresel İklim Değişikliği ve Denizlerimiz” ana başlıklarında eğitim alan  BORUSAN çalışanları ile eğitim iişbirliği projesi yapılmıştır.  “TURMEPA Gönüllü Eğitmeni” olmaya hak kazanan eğitmenler, aldıkları eğitimler çerçevesinde kendi bölgelerindeki okullarda eğitim vereceklerdir.    

3.KİDZANYA, Greener World Suyun Büyülü Dünyası

Çocuklara gerçek hayatın birebir yansımasını sunan KidZania, deniz odaklı sivil toplum kuruluşu DenizTemiz Derneği/ TURMEPA işbirliği ile Nisan ayında ‘sualtı dünyası’ konseptine bürünüyor. Su ekosisteminin tüm detaylarıyla işleneceği “Suyun Büyülü Dünyası” etkinliği kapsamında çocuklar, suyun dünya için öneminden suda yaşayan organizmalara kadar sualtının büyülü dünyası hakkında merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabilecek.

Sualtı dünyası temasının işlendiği park içinde birbirinden farklı atölye ve aktivite alanları kurulacak. Çocuklar, KidZania’nın çevreci karakterlerinden Vita öncülüğünde daha mavi bir dünya için neler yapılabileceğini öğrenecek.

TURMEPA bahçesinde bulunan 2016 ve 6. Sualtı Atık Sergisi’ni ziyaret eden yüzlerce çocuğun küresel iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesini sağlayan Etkileşim Harita Panosu, “Suyun Büyülü Dünyası” etkinliği kapsamında KidZania’da ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Çocuklar TURMEPA eğitimleriyle öğrenirken eğlenme fırsatı bulacak.

TURMEPA işbirliği ile 7 Nisan - 5 Haziran tarihleri arasında tam 2 ay boyunca devam edecek “Suyun Büyülü Dünyası” tüm çocukları KidZania’ya bekliyor.