Geneleksel TURMEPA Yemeği - (2010)

‘TURMEPA 16. Kuruluş Yıldönümü Yemeği’ 

Türkiye’ye yön ve deniz kirliliği ile mücadeleye öncelik verenleri buluşturdu. DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın on altıncı yıldönümü yemeği, Kurucu ve Onursal Başkanı Rahmi M. Koç ve Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan M. Yaramancı’nın ev sahipliğinde, 26 Kasım 2010 tarihinde Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Saat 19.30’da başlayan kokteylin ardından Atik Paşa Salonu’nda düzenlenen  ve bu geceye özel hazırlanan menünün ikram edildiği yemeğe, 500’e yakın üye ve konukları katıldı.  

Geleneksel hale gelen yıldönümü yemeğinin açış konuşmasını yapan Tezcan M.Yaramancı,mavi denizlerin karşı karşıya bulunduğu ölümcül kirlilik tehdidinin fark edilmesi için çaba gösteren ve şimdiye dek sayısız projeye imza atan derneğin, eğitim üssü olarak Akdeniz ve Karadeniz’de kurulan, deniz suyu ölçümleri de yapan Kıyı İnceleme Merkezleri’nin yanı sıra 5 milyonu aşkın çevre dostu ilk öğretim öğrencisi yetiştirdiğine dikkat çekti.

2011 yılında derneğin şube sayısını artırarak geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Yaramancı, dünyada sivil toplum kuruluşlarının en önemli gelir kaynağının,  üye aidatları ve sponsorların maddi desteklerinden oluştuğunu hatırlattı.  

Türkiye’ye yön ve deniz kirliliği ile mücadeleye öncelik veren 500’e yakın seçkin konuk, TURMEPA özel yemeğine katılarak derneğe destek verirken, bu özel gecenin ana sponsorluğunu ‘Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa’, yan sponsorluğunu ise GODIVA ve ILLY Espresso üstlendi. Zen Diamond ise konuklara özel bir sürpriz hazırladı.

Dernek, bu gecede elde edilecek maddi desteğin, öncelikle Karadeniz ve Marmara bölgesinde deniz kirliliği konusunda eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına aktarılmasını hedefliyor.

Gecenin ana sponsoru olan Astaş Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı’ya, ayrıca sponsor olarak destek veren GODIVA, ILLY Espresso ve S. Pellegrino ve Zen Diamond’a katkılarından dolayı Sayın Rahmi M. Koç tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

TURMEPA, geceye ayrıca özel katkıda bulunan dostları: ALDO KASLOWSKİ, AYDAN SEMKER, ERDOĞAN DEMİRÖREN, EŞREF CERRAHOĞLU, HÜSNÜ AKHAN, JONATHAN BEARD, JÜLİDE ATEŞ, METİN AKPINAR, MUSTAFA V. KOÇ, NURSENGÜNDÜZ, RAHMİ M. KOÇ,  SEVDA YAZICI, SİREN ERTAN ÇARMIKLI, SUZAN SABANCI DİNÇER, ŞÜKRAN GÜZELİŞ, TEZCAN YARAMANCI ile güzide kuruluşlar olan AKBANK, ARÇELİK, AYGAZ A.Ş., AZİZOĞLU HALKLA İLİŞKİLER, B&C, BAŞARTAN CREATIVE, BOYNER, BURLA MAKİNE, CATONİ DENİZCİLİK, CERRAHGİL GEMİ ACENTELERİ, DENİZBANK, DOĞUŞ OTOMOTİV, FOUR SEASONS HOTEL, HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG, İŞ BANKASI, KAYRA ŞARAPLARI, MEY İÇKİ, MİLANGAZ, MIX MÜZİK, ORGANİK HOLDİNG A.Ş., RMK MARINE GEMİ YAPIM SAN. A.Ş., SAN PELLEGRINO, SETUR SERVİS TURİSTİK A.Ş., TRAKYA DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş. ile TÜPRAŞ’a, deniz kirliliği ile mücadele adına teşekkür eder.