Her Kulaç Göllerimize Bir Nefes - İznik

Her Kulaç Göllerimize Bir Nefes Kampanyası İznik Gölü'nde!

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın engelli milli sporcu Kemal Özdemir ile birlikte sürdürdüğü “Her Kulaç Göllerimize Bir Nefes” projesi, hem TURMEPA’nın deniz ve su kaynaklarının kirliliği ile mücadelesine dikkat çekmek hem de engellilerin su sporuna ilgisini artırmak amacıyla 12 Ağustos Cuma günü saat 10.30’da Bursa’da, İznik Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşti.

Milli sporcu Kemal Özdemir, tek koluyla İznik Gölü’nde de temiz su kaynakları mücadelesi için kulaç attı. Özdemir, daha önce deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla İstanbul Boğazı, İzmir, Antalya, Çanakkale ve Zonguldak’ta yüzmüş ve geçtiğimiz yıl göllerimizin kirlilik tehdidiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekmek için Van Gölü’ne açılmıştı. Kemal Özdemir, bu sene de göllerde kirlilik mücadelesinin devamı olarak İznik Gölü için yüzdü.

22 yıldır deniz ve su kaynaklarımızı korumak için mücadele eden, bu amaçla sayısız projeyi hayata geçiren ve etkinliklerle kamuoyunun desteğini kazanan, Türkiye’nin deniz odaklı öncü sivil toplum kuruluşu olan TURMEPA toplumda farkındalık yaratmayı hedeflediği bu kampanyaya büyük önem veriyor.

HABERLER