Logomuz

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Logo Kullanım Kılavuzu 

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA logosu, derneğin kurumsal kimliği kapsamında yapılan tüm görsel malzemeler için, logo uygulamalarında çıkabilecek temel uygulama sorularına yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır.

Dökümanın temel amacı; amblem, logotayp ve logo gibi temel unsurların belirli bir kaynaktan alınarak kullanılması ve bu unsurların inisiyatif kullanılarak üretilmesinin engellenmesidir. Logo bu kılavuzda tanımlanandan başka bir biçimde kullanılamaz. Deforme edilemez, etrafına kontur eklenemez, pantone rengi dışında başka renk kullanılamaz, hacim verilemez, saydam yapılamaz, üzerine herhangi bir eleman gelemez.

Logomuzu jpeg, tif, png, pdf formatlarında indirmek için tıklayınız.

Temel Kurallar

  • Logo, amblem ve yazı istifinin birliğinden oluşur. Logo-amblem ilişkisini kurarken logodaki hacim yatay ve dikey eşit çember biçiminde kullanılmıştır.
  • TURMEPA logosu vektörel olarak tasarlanmıştır. Farklı uzantılardaki TURMEPA logosu TURMEPA Kurumsal İletişim, Kaynak ve Üyelik Geliştirme bölümünden edinilmelidir.

  • DenizTemiz Derneği/ TURMEPA yazılırken “DenizTemiz” kelimeleri birleşik, ardından boşluk bırakılarak “Derneği” ve “/” kelimesi ve işareti birleşik, sonrasında ise boşluk bırakılarak büyük harflerle TURMEPA” yazılır. Derneğin isminin kısa kullanımı Turkish Marine Environment Protection Association kısaltması olan (büyük harflerle) TURMEPA’dır.

  • Yazı fontu: Helvetica Neue (bold) ve Condensed (bold) 'dur.

  • Pantone Kodları;

    Yeşil: Pantone 2272 C  - CMYK: 80, 0, 75, 10 - RGB: 0 154 23 - Hex: #009A17

    Mavi: Pantone 3005 C - CMYK: 100, 40 0, 0 - RGB: 0 119 200 - Hex: #0077C8