TURMEPA 23. YAŞINI KUTLADI!

Türkiye’ye yön veren isimler, daha mavi denizler için çok özel bir gecede buluştu. ‘TURMEPA 23. Geleneksel Kuruluş Yıldönümü Yemeği’nin bu yılki Ana Sponsoru EPIQUE ISLAND oldu.

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın yirmi üçüncü kuruluş yıldönümü yemeği, Kurucu ve Onursal Başkanı Rahmi M. Koç ve Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu’nun ev sahipliğinde, 16 Ekim 2017 tarihinde Conrad Istanbul Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Saat 19.30’da başlayan kokteylin ardından Conrad Istanbul Bosphorus Balo Salonu’nda düzenlenen ve bu geceye özel hazırlanan menünün ikram edildiği yemeğe, 500’ü aşkın deniz gönüllüsü dernek üyesi ve konukları katıldı. Gecenin ana sponsorluğunu bu yıl, Aksoy Holding’in Türkiye’nin gözde turizm beldesi Bodrum’da hayata geçirdiği lüks gayrimenkul projesi EPIQUE ISLAND üstlendi. 

Oylum Talu’nun sunduğu ve geleneksel hale gelen yıldönümü yemeğinin açılış konuşmasını yapan TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu, “Mavi bir gelecek, yeşil bir Türkiye için 23 yıldır mücadele eden TURMEPA sizin desteğinizle, sizin sayenizde büyüdü, bugünlere geldi. Yine sizin desteğinizle bu mücadele güçlenerek sürecek. Desteğiniz için teşekkür ediyorum; ancak sizler de biliyorsunuz, özlediğimiz ve gelecek nesillere bırakmakla sorumlu olduğumuz temiz limanlara daha ulaşamadık. Bir hayli yol aldıysak da, daha gidilecek uzun bir yolumuz var. Bundan sonra da hızımızı asla yitirmeyeceğiz, aksine daha da artırarak, yeni denizlere açılacak, böylece yeni ufuklara ulaşarak, etki alanımızı genişleteceğiz. Denizine sahip çıkmış bir topluma ve deniz kirliliği ile mücadelesini kazanmış bir Türkiye’ye ulaşıncaya kadar, siz değerli üyelerimiz, konuklarımız ve destekçilerimizle hep birlikte mavi yolculuğumuzu sürdüreceğiz.” dedi. EPIQUE ISLAND’a verdikleri destek için minnettar olduğunu ifade eden Kaptanoğlu, “Böylece ulaşmak istediğimiz temiz deniz hedefimize daha güçlü adımlarla ilerleyeceğiz,” şeklinde konuştu.

Derneğin en büyük destekçileri, geceye ve TURMEPA’ya verdikleri katkı dolayısıyla teşekkür plaketlerini, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu’nun elinden aldılar.

Gecenin ana sponsoru Aksoy Holding CEO & Başkan Yardımcısı Sayın Batu Aksoy’a da plaketini Şadan Kaptanoğlu takdim etti. Batu Aksoy yaptığı konuşmada, “Öncelikle TUPMEPA’nın 23. yaşını kutluyor, başarılarından dolayı çok tebrik ediyorum. Deniz aşığı biri olarak bu denli anlamlı bir gecede sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaşadığımız ekosistemi daha iyi bir hale getirmek için iş insanlarına büyük sorumluluk düşmekte; doğadan aldığımızı geri kazandırmak hem insanlar hem de doğada yaşayan diğer canlılar için çok önemli. Bu anlamda TURMEPA’nın çalışmaları çok değerli. Aksoy Holding ve Epique Island olarak bu gece bunun bir parçası olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyuyoruz. Siz değerli misafirlerimize keyif dolu bir gece diliyor, saygılarımızı arz ediyorum. Afiyet olsun ve iyi eğlenceler...” dedi.

Epique Island’ın, gecede konuklara çok özel bir de sürprizi vardı; yapılan çekilişle TURMEPA destekçilerine Conrad Istanbul Bosphorus’un sponsorluğunda Moskova’da konaklama fırsatının yanı sıra enfes Boğaz manzarasının gözler önüne serildiği, Conrad’ın 14. katında yer alan Summit’de pazar kahvaltısı hediye edildi. 

Gece boyunca konuklar, sanatçı Zeynep Casalini’nin şarkıları ile keyifli dakikalar yaşadı.

Ayrıca Zen Diamond, TURMEPA’nın 23. yılına özel olarak tasarladığı takılarla derneğe destek oldu.

HABERLER