TURMEPA 25. Olağan Genel Kurulu 25 Mayıs’ta Yapıldı

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA olağan genel kurul toplantısı, 25 Mayıs 2017 tarihinde Üsküdar Nakkaştepe’deki Koç Holding konferans salonunda gerçekleştirildi. TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu toplantının açılış konuşmasında, “Bir yıl sonra sizlerin huzurunda bulunmaktan derin bir mutluluk duymaktayım. Dernek olarak oldukça işlevsel bir yıl geçirdik. Özellikle içinden doğduğumuz ve bir parçası olmaktan gurur duyduğumuz denizcilik camiasının çeşitli katmanları ile çok güzel ilişkiler kurduk. Bu sektöre ait çeşitli firmalar bize üye, hatta özel sponsor oldular. Biz de denizcilik camiasının çeşitli faaliyetlerinde yer almaya başladık. Tabii ki bu arada kamu erki ile sıcak ve kalıcı olacağını umduğumuz yapıcı ilişkiler kurmayı da ihmal etmedik. Bu durum, derneğimize kamu içinde ciddi bir benimsenme şansı yaratır kanaatindeyiz.” dedi.

Şadan Kaptanoğlu, “Derneğimizin geçmiş tarihine baktıkça ne kadar değerli başkanlar tarafından bugünlere taşındığımızı daha iyi gördüm. Sayın Eşref Cerrahoğlu ve Sayın Tezcan Yaramancı ağabeylerimin derneğimizde başkanlık yaptığı yıllarda ne kadar güzel çalışmalar yaptığını biliyor ve kendilerini şükranla anıyorum. Ben de bu başarıyı yinelemek ve TURMEPA’yı geliştirme konusunda elimden gelen her şeyi yapmaya kararlıyım.” şeklinde konuştu.

Kaptanoğlu konuşmasını, “Son bir yıl içinde teşekkür etmemi gerektiren çok sayıda kurum ve kişi var. Teknelerimizin arkasında duran, bize özel sponsorluk yapan, marina gelirlerini bizimle paylaşan, az-çok demeden bizden hamiyetli
bağışlarını esirgemeyen tüm kurum ve kişilere, sizler gibi aidatlarını zamanında ödeyerek bu davaya adanmışlıklarını gösteren değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Rahmi M. Koç'a ve onun nezdinde en büyük  sigortamız olan Koç Gurubu’na şükranlarımı iletiyorum. Bünyesinden çıktığım ve alan çalışmalarında bizi hep sırtlamış olan camiam DTO’ya da sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Son olarak ta değerli çalışma arkadaşlarıma da performansları için çok teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız sevgili dostlarım
.”  sözleriyle bitirdi.

Daha sonra toplantıda, derneğin Genel Müdürü Akşit Özkural tarafından sunulan 2016 yılına ait yönetim ve denetim kurulu raporları oybirliği ile onaylandı. Ayrıca Yönetim Kurulu ibra edildi ve 2017 yılı faaliyet programı ile bütçesi de kabul edildi.

TURMEPA Genel Kurulu’nun gündemi şöyleydi: Açılış, Başkanlık Divanı’nın teşkili, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Yönetim Kurulu Başkanı’nın konuşması, 2016 yılı faaliyetlerine ilişkin Yönetim Kurulu raporu, bilanço ve kar zarar tabloları ile Denetim Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması. Ardından Yönetim Kurulunun 2016 yılı faaliyetleri için ibra edilmesi, Denetim Kurulunun 2016 yılı faaliyetleri için ibra edilmesi, 2017 yılı faaliyet programı ve bütçesinin okunması, görüşülmesi ve bütçenin onaylanması, dilek ve temenniler, kapanış.

HABERLER