TURMEPA BORUSAN Eğitici Eğitimi

TURMEPA, gönüllü çevre eğitmenleri yetiştiriyor. Borusan Okyanus Gönüllüleri, TURMEPA eğitmenliğine adım attı.

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, eğitici eğitimleri vererek farklı kurum ve kuruluşlardan gönüllü çevre eğitmenleri yetiştirmeye devam ediyor. Borusan çalışanlarından oluşan ve Eylül ayında TURMEPA eğitici eğitimlerine katılarak ‘’TURMEPA Gönüllü Eğitmeni’’ olmaya hak kazanan “Okyanus Gönüllüleri” ekibi, kendi bölgelerinde bulunan okullarda çevre eğitimi verebilecek. 

Sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler geliştiren, kan bağışı, kitap toplama kampanyası, Meslek Lisesi Koçluğu Programı, kıyı ve deniz temizleme etkinlikleri gibi pek çok gönüllü çalışmaya imza atan Borusan çalışanlarından oluşan Okyanus Gönüllüleri, 7 - 9 Eylül tarihleri arasında TURMEPA Eğitici Eğitimine katılarak TURMEPA Gönüllü Eğitmeni olmaya hak kazandı. “Mavi Kuşak Hareketi - İstanbul Boğazı Projesi” ve ‘’Küresel İklim Değişikliği ve Denizlerimiz’’ konulu eğitim programında yer alan 24 Borusan çalışanı, üç gün boyunca süren eğitim programını başarıyla tamamladı.

TURMEPA Genel Müdürü Akşit Özkural ve Borusan Holding Okyanus Gönüllüleri Lideri Serdar Özkaleli’nin açılış konuşmasıyla başlayan programın ilk gününde, TURMEPA Eğitici Eğitimi Gönüllü Oryantasyonu yapıldı. Program, Birleşmiş Milletler Gençlik Yapılanması (SDSN Youth) Türkiye temsilcileri Cahit Teoman ve Şila Temizel’in “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” başlıklı sunumu ile devam etti. Programın ikinci günü Uzman Psikolog H. Fatih Dane katılımcılara pedagojik eğitim verirken, son gün ise Mavi Kuşak Hareketi - İstanbul Boğazı projesi eğitimleri verildi. Eğitim materyallerinin tanıtımı ve ölçme - değerlendirme testlerinin ardından eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara Borusan Holding Okyanus Gönüllüleri İstanbul Lideri İlker Doğruöz eşliğinde sertifikaları takdim edildi. Sertifika törenine katılan eğitmenler, aldıkları eğitimler çerçevesinde kendi bölgelerindeki okullarda eğitim verebilecekler.

Eğitici Eğitimi Hakkında: Mavi Kuşak Hareketi Eğitim Programı ile, Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı'ndaki biyolojik çeşitlilik, kirlilik, ekosistem ve çözüm yolları konularında ilk ve ortaöğretim öğrencileri için hazırlanan eğitimler, kurum çalışanlarına verilmektedir. Amaç, gönüllü çevre eğitmenleri yetiştirerek TURMEPA Eğitim Setleri ile daha çok okula ve öğrenciye ulaşmaktır.

HABERLER