Yönetim Kurulu Başkanı

Denizin ve Mavinin Sevgili Dostları,

22 yıldır denizleri yaşatma ve koruma misyonunu üstün bir başarıyla yürüten DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’da hizmet bayrağını devralmış olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu nöbet değişimi benim için büyük bir onur olmakla birlikte aynı zamanda da büyük bir sorumluluk.

Kıymetli büyüklerim, Kurucu ve Onursal Başkanımız Sayın Rahmi M. Koç ve Deniz Ticaret Odası’nın geçmişte görev yapmış tüm yöneticilerine şükranlarımı sunarken, seleflerim, ağabeylerim Sayın Eşref Cerrahoğlu ve Sayın Tezcan M. Yaramancı’ya, derneği bugüne taşıyan tüm yönetim kurulu üyelerine, TURMEPA’nın yönetici ve çalışanları ile maddi, manevi destek veren herkese teşekkür ederim.

Sizlerin desteğiyle daha temiz ve daha mavi denizler için çaba göstermek artık benim görevim. Bu görevi yerine getirirken, sizlerin izlediği mavi yol, benim de yolum olacak. TURMEPA; önceki yönetimlerin başarılı mücadelesiyle sağlam bir yapıya kavuşmuş,  etkin ve ses getiren faaliyetleriyle alanında lider bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Bundan sonra da hızımızı asla yitirmeyeceğiz, aksine daha da artırarak, yeni denizlere açılacak, böylece yeni ufuklara ulaşarak, etki alanımızı genişleteceğiz. 

Denizine sahip çıkmış bir topluma ve deniz kirliliği ile mücadelesini kazanmış bir Türkiye’ye ulaşıncaya kadar, sizleri hep birlikte mavi denizlere doğru kulaç atmaya davet ediyorum.

Bu duygularla, ülkemizde temiz deniz mücadelesi denince akla ilk gelenlerden birisi olan Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın meşhur “merhaba”larından birini ödünç alarak sizleri selamlamak ve görevime öyle başlamak istiyorum...

Merhaba...

Şadan KAPTANOĞLU 

     

İlgili Haberler

Şadan Kaptanoğlu, Roma'da Yapılan BIMCO Genel Kurulun'da Konseyin Gelecek Dönem Başkanı Seçildi

Şadan KAPTANOĞLU'nun Özgeçmişi

TURMEPA Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şadan KAPTANOĞLU Oldu

Şadan Kaptanoğlu INTERMEPA'nın Başkan Yardımcısı Seçildi

Önsözler

DenizTemiz Dergisi 37. Sayı

DenizTemiz Dergisi 38. Sayı